Zatvaranje programa mentorstva „Osnaži Nju“

USAID Sveobuhvatni Ekonomski Razvoji USAID Aktivnost za komercijalnu pravdu organizovali su konferenciju na temu „Pravne reforme i komercijalna pravda na Kosovu: Njihova uloga u osnaživanju preduzeća u vlasništvu žena i manjinskih zajednica.“ Događaj je bio fokusiran na stvaranje podržavajućeg pravnog okruženja za preduzetnike koji su nedovoljno zastupljeni.

Konferenciju su otvorili govori gospodina Noela Bauera, direktora USAID Kancelarije za demokratiju i upravljanje, a pratile su dve panel diskusije sa pravnim stručnjacima. Diskusije su istraživale uticaj pravnih reformi na lokalna preduzeća i ulogu mehanizama alternativnog rešavanja sporova (ARS) u pružanju kostnominimalnih rešenja za sporove.

Pomoću razmatranja povezanosti pravnih okvira i ekonomskog rasta, konferencija je naglasila kako nedavne reforme smanjuju prepreke za preduzeća u vlasništvu žena i manjinskih zajednica.

Ova inicijativa odražava posvećenost USAID-a osnaživanju preduzetnika kroz unapređene pravne sisteme, promovisanju inkluzivnosti i podsticanju održivog ekonomskog razvoja na Kosovu.

Share post:
Facebook
Twitter
LinkedIn